Czy depilacja laserowa boli?

Podczas depilacji laserowej raczej występuje jakiś dyskomfort, uczucie ukłucia lub ciepła. Jednak ból podczas zabiegów to kwestia względna i indywidualna. Niektórzy twierdzą, że to niemiły zabieg, a inni mówią, że przyjemny i porównują zasysającą głowicę do masażu próżniowego. Jednak raczej wszyscy uważają, że depilacja laserowa jest dużo lepsza w odczuciach, jak i efektach od depilacji woskiem. W celu zmniejszenia ewentualnego bólu i zwiększenia komfortu zabiegu – można przyłożyć okład chłodzący.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna i skuteczna?

System LightSheer Desire to najbezpieczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia. Wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, powodujące skuteczność działania. I został uznany na świecie za ZŁOTY STANDARD Depilacji Laserowej.

Od jakiego wieku można wykonywać depilację laserową?

Zabiegi depilacji laserowej najlepiej wykonywać u osób po okresie dojrzewania, ponieważ wtedy pojawia się już stałe owłosienie.

Czy istnieje możliwość skorzystania z darmowych prób laserem i konsultacji przed zabiegiem?

Oczywiście Mobilaser.pl oferuje takie usługi, po wcześniejszym umówieniu się.

Ile trwa zabieg depilacji laserowej?

Czas zabiegów jest bardzo zróżnicowany, zależy od tego na ilu i jakich częściach ciała usuwamy owłosienie. Ogólnie są to dosyć szybkie zabiegi, np. pachy czy wąsik trwają ok. 10 minut, bikini, broda czy ręce dwa razy tyle, a nogi, głowa czy plecy jeszcze trochę dłużej.

Ile zabiegów trzeba wykonać, aby pozbyć się owłosienia?

Na początku nigdy nie wiadomo, ile zabiegów będzie dokładnie potrzebnych. Jest to sprawa dosyć indywidualna i zależy od kilku czynników: intensywności włosa, ile jest ich w fazie anagenu podczas danej sesji, obszaru ciała, parametrów zabiegu, czy skóra jest opalona, trzymania się terminów.. Cztery zabiegi to minimum i u niektórych osób to wystarcza, żeby pozbyć się włosków całkowicie. Jednak częściej koniecznych jest trochę więcej wizyt (6-8).

Czy po zabiegu depilacji laserowej występują podrażnienia?

Zazwyczaj po zabiegu nie ma żadnego śladu. Jedynie czasami zdarza się delikatne zaczerwienienia, czy podrażnienie, które zazwyczaj znika do kilku godzin lub bardzo rzadko do kilku dni.

Jakie kremy stosować, jeśli wystąpi ewentualne podrażnienie po zabiegu depilacji laserowej, aby je zminimalizować?

Jeżeli po zabiegu nie ma śladu, to warto użyć kremów czy balsamów nawilżających. Jeśli jednak pojawi się jakieś podrażnienie, to zalecane są kremy łagodzące (np. Bepanten, Alantan, Aloes, Panthenol)