Z uciążliwym, zbędnym owłosieniem zmaga się prawie każdy – niezależnie od płci czy wieku. Różnego rodzaju środki i metody nie rozwiązują problemu. W dość krótkim czasie włoski powracają powodując dyskomfort i generując kolejne koszty na ponowne ich usuwanie. Osobom, które chcą zawsze cieszyć się gładką, piękną skórą polecana jest depilacja laserem diodowym LightSheer Desire. Jednak czym jest ten system, jak działa oraz na czym polega sam zabieg?

 

O systemie LightSheer

Laser diodowy LightSheer Desire pozwala na trwałe usuwanie owłosienia dzięki połączeniu nowoczesnych opatentowanych przez firmę Lumenis technologii (ChillTip™ oraz HIT™) z dwiema głowicami zabiegowymi , dzięki którym możemy skutecznie usunąć włosy z każdego obszaru ciała. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi osoba obsługująca laser może w pełni kontrolować wszystkie parametry , dopasowując je do typu skóry.

Przygotowanie do zabiegu

Przed depilacją laserem diodowym LightSheer Desire nie należy usuwać mechanicznie włosów w miejscu zabiegu, a także stosować na nim kosmetyków pielęgnacyjnych z witaminą A, E, C czy retinoidami. Na miesiąc wcześniej należy zrezygnować z samoopalaczy. Na tydzień wcześniej niezbędne jest przerwanie przyjmowania ziół oraz leków światło-uwrażliwiających. Przed zabiegiem nie należy stosować żadnych peelingów. Przez cały okres warto dbać o właściwe nawilżenie skóry przy pomocy kremów oraz pijąc odpowiednią ilość wody każdego dnia. Trwała depilacja laserowa wymaga również zgolenia widocznego owłosienia tuż przed zabiegiem. Zanim przystąpimy do zabiegu należy sprawdzić czy wybrany obszar nie jest podrażniony, świeżo-opalony, zbyt suchy lub nie posiada aktywnych infekcji.
W razie wątpliwości jesteśmy do dyspozycji i odpowiadamy na każde pytania.

Jak wygląda zabieg?

Sam zabieg jest szybki i komfortowy. Po depilacji na skórę zostanie naniesiony balsam tonizujący, który złagodzi ewentualne podrażnienia. Trwała depilacja laserowa diodami jest bezbolesna dzięki wykorzystaniu w LightSheer Desire dedykowanej końcówki chłodzącej.

Co po zabiegu?

Najistotniejsze jest delikatne traktowanie tych części ciała, na których została wykonana depilacja laserem diodowym LightSheer Desire. Przede wszystkim należy posmarować ją odpowiednimi kosmetykami i unikać opalania oraz wykorzystywania środków chemicznych (np. samoopalacze, peelingi, dezodoranty).

Przeciwwskazania

Ciąża, choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, zażywanie leków światło uczulających, świeża opalenizna.