Z niechcianym, zbędnym owłosieniem zmaga się prawie każdy – niezależnie od płci czy wieku. Wszelkie tymczasowe środki może i chwilowo rozwiązują problem, jednak w niezwykle krótkim czasie powraca generując dyskomfort, a także bardzo wysokie koszty. Osobom, które chcą zawsze cieszyć się gładką, piękną skórą polecana jest depilacja laserem diodowym LightSheer Desire. Jednak czym jest ten system, jak działa oraz na czym polega sam zabieg? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy poniżej.

Trochę o samym systemie
Laser diodowy LightSheer Desire pozwala na trwałe usuwanie owłosienia dzięki połączeniu nowoczesnych opatentowanych technologii (w tym ChillTip™ oraz HIT™) z nawet dwoma głowicami zabiegowymi wyposażonymi w różne końcówki (w tym chłodzące). Dzięki kompaktowej, przemyślanej obudowie pozwala na skuteczną depilację nawet tych partii ciała oraz twarzy, do których ciężko jest się dostać przy pomocy innych urządzeń. Jednocześnie dzięki intuicyjnemu interfejsowi pracownik może w pełni kontrolować prędkość procesu, a także dopasować program do typu skóry.

Przygotowanie się do zabiegu
Na nawet dwa miesiące przed depilacją laserem diodowym LightSeer Desire nie można wyrywać żadnego z włosów we wskazanym obszarze, a także stosować na nim kosmetyków pielęgnacyjnych z witaminą C, A czy retinoidami. Na miesiąc wcześniej należy zrezygnować z samoopalaczy. Na tydzień wcześniej niezbędne jest przerwanie przyjmowania ziół, leków światło-uwrażliwiających i retinoidów – jednocześnie nie należy stosować żadnych peelingów. Przez cały okres warto dbać o właściwe nawilżenie skóry przy pomocy kremów oraz pijąc odpowiednią ilość wody każdego dnia. Trwała depilacja laserowa wymaga również zgolenia widocznego owłosienia tuż przed zabiegiem. Zanim przystąpimy do zabiegu należy sprawdzić czy wybrany obszar nie jest podrażniony, świeżo-opalony, suchy lub nie posiada aktywnych infekcji.

Jak wygląda zabieg?
Po zweryfikowaniu czy obszar skórny został odpowiednio przygotowany do zabiegu, pracownik zaprogramuje urządzenie w celu dopasowania go do rodzaju skóry. Następnie zostanie naniesiona na niego wiązka, która wniknie na 2 mm wewnątrz tkanki doprowadzając do usuwania owłosienia. Trwała depilacja laserowa diodami jest bezbolesna dzięki wykorzystaniu w LightSeer Desire dedykowanej końcówki chłodzącej. Proces należy powtarzać zazwyczaj około 5 razy, w odstępach co sześć do dwunastu tygodni.

Co po zabiegu?
Najistotniejsze jest delikatne traktowanie części ciała, na której została wykonana depilacja laserem diodowym LightSheer Desire. Skóra jest wówczas niezwykle wrażliwa i każde tarcie, przyciskanie czy narażenie na czynniki zewnętrzne może doprowadzić do jej uszkodzenia bądź utrudnienia osiągnięcia pożądanych efektów w zakresie usunięcia owłosienia. Dlatego niezbędne jest między innymi noszenie zwiewnych ubrań, unikanie wykorzystywania jakichkolwiek środków chemicznych (samoopalacze, peelingi, dezodoranty, zwykłe kremy itp.) oraz zaprzestanie wycierania obszaru ręcznikiem poprzez tarcie.

Przeciwwskazania
Trwałe usuwanie owłosienia przy pomocy diod LightSheer Desire nie jest dla wszystkich – wymienione przeciwwskazania zdrowotne i inne nie są warunkami dyskusyjnymi. Obejmuje to między innymi wszystkie elementy wymienione w przygotowaniu do zabiegu, a także łuszczycę, bielactwo, skłonność tkanki do tworzenia blizn, ciąża, karmienie piersią czy nawet padaczka. Skóra, na której ma być przeprowadzona trwała depilacja laserowa nie może również posiadać naniesionego tuszu, czyli tatuażu.