Jeśli skóra jest sucha lub podrażniona – dobrze jest przez kilka dni przed zabiegiem stosować emolienty (kremy nawilżająco – natłuszczająco – kojące) i pić dużo wody.

Przed zabiegiem należy zgolić maszynką jednorazową włosy w miejscach depilacji.

W czasie serii zabiegów nie można wyrywać włosków w żaden sposób (pęseta, wosk, depilatory). Można je natomiast golić czy przycinać. Nie należy również stosować kremów i maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni. Na tydzień przed zabiegiem należy odstawić preparaty o działaniu złuszczającym.

Terapia doustna retinoidami (np. Izotek) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

Leki światłouczulające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec (!), nagietek, herbata Figura) wymagają odstawienia na tydzień przed zabiegiem.

Jeśli przed zabiegiem wystąpiła infekcja skóry (bakteryjna, wirusowa, grzybicza, opryszczka wargowa lub płciowa) należy odczekać 2 tygodnie od jej ustąpienia.

Aktywna opalenizna na skórze w miejscu zabiegu jest przeciwwskazaniem, minimalna przerwa po insolacji słonecznej lub solarium wynosi 4-6 tygodni. Przeciwwskazaniem jest również opalenizna uzyskana kremami samoopalającymi czy zabiegami air-brush (opalaniem natryskowym), Depilacja laserowa jest możliwa dopiero po jej ustąpieniu.

W przypadku usuwania owłosienia na twarzy trzeba pamiętać, że zabieg jej kosmetycznego oczyszczania można wykonywać tydzień przed lub 2 tygodnie po depilacji.